E - Sürücü

İlk Yardım Eğitimi

Ürün Kategorileri

Özel Cankurtaran Sürücü Kursu

İlk Yardım Eğitimi

Cankurtaran Sürücü Kursu olarak ehliyet sınavının bir bölümü olan ilk yardımın, sınavda %100 başarı ile geçmenizi sağlayacaktır.
Ayrıca sadece sınav geçme odaklı bir ilk yardım eğitiminin yanı sıra gerçek hayatınıza entegre edilmiş şekilde siz kursiyerlerimize öğretme amacı gütmekte ve o doğrultuda ilerlemekteyiz.
İlk yardım konularını teorik ve pratik eğitimle birlikte siz değerli kursiyerlerimize kısa sürede anlatma amacındayız.

İlk Yardımın Amacı ve Aşamaları
İlk yardımın amacı ve aşamaları çok iyi öğrenilmelidir. İlk yardımın amacı anlaşılmadığı sürece bu dersin anlaşılması mümkün değildir.

KAZA: Dikkatsizlik sonucu aniden oluşan, önceden olacağı tahmin edilemeyen, tedbir alındığında çoğunun önlenebilen, ölüm, yaralanma ve maddi hasarla sonuçlanan olaylardır.
Örnek : Ev kazası, Trafik kazası.

FELAKET: Kasıt unsuru olmaksızın meydana gelen, insanları ve çevreyi olumsuz yönde etkileyen doğal kaynaklı olaylardır. Örnek: Sel, Deprem, Yangın vs.
Felaketler bir anda kazalara göre daha ciddi ölüm ve maddi hasarlara neden olabilir. Felaketlerin ortaya çıkması hiçbir şekilde engellenemezken, kazalar gerekli tedbirler alınarak engellenebilir.

TRAFİK KAZASI: Kara yolu üzerinde hareket eden en az bir aracın karıştığı, ölüm yaralanma veya hasarla sonuçlanan olaylardır. Trafik kazalarının nedenleri, kurallara uymamak ve dikkatsizliktir. Bunda da; % 95 insan faktörü (% 15 yayalar % 80 sürücüler) % 5 diğer faktörler (çevre şartlarının olumsuz oluşu, yolların uygunsuzluğu, araçların arızalı olması).
Sürücüler gördükleri trafik kazası durumunda olaya müdahale etmek zorundadırlar. Aksi takdirde sürücülere hem para hem de puan cezası uygulanır. Şehir dışında şehir içine göre, ölüm ve yaralanma açısından, daha çok kaza meydana gelmektedir.

İLK YARDIMIN TANIMI VE ÖNEMİ: Ani olarak hastalanan veya kazaya uğrayan kimseye tıbbi tedavisi yapılıncaya kadar olay anında ve olay yerinde kişinin hayatını kurtarmak amacıyla ilaçsız, doğru ve geçici olarak yapılan ilk müdahaleye ilk yardım denir. Şu asla unutulmamalıdır ki; yapacağı işlem bir tedavi değildir. Tedaviyi sağlıkla ilgili okullarda eğitim alan kişiler yapabilir. Amaç: Hayat kurtarmak, kontrol altına almak, kötüye gidişi önlemek veya sağlığın o halde kalmasını sağlamaktır. Sürücüler kazalara ilk müdahale edebilecek kişiler oldukları için ilk yardım bilgisine sahip olmalıdır.
 

Özel Cankurtaran Sürücü Kursu

HADİ KONUŞALIM

bilgi@cankurtaransurucukursu.net

(0258) 261 58 19

0(507) 792 09 46

BİZİ ZİYARET ET

Topraklık, İstasyon Cad. 1. Ticari Yol Köseoğlu İş Merkezi D:61, 20150 Merkez/Pamukkale/Denizli